top of page
bodnica.jpg

Mazāk atkritumu

stāsti, pārdomas un idejas par dabai draudzīgu dzīvošanu

Sākums: Welcome
Sākums: Blog2

Kā iesaiņot dāvanu ar banti: soli pa solim

Tuvojas Ziemassvētku laiks. Nezinu, kā Tev, man pašai tas sagādā patīkamu, gaidpilnu prieku!

Īpaši sirdij tuva ir dāvanu saiņošana.

Tas var būt kā nomierinošs process, kura laikā ļaut sev atslēgties no visa, un arī iepriecinoši redzēt, ka dāvanas tuvajiem ir skaisti iesaiņotas, un kā viņu acis iemirdzas, saņemot skaistu dāvanu.

Tāpēc šajā blogā dalīšos ar pamata paņēmieniem un knifiem, kā vienkārši un glīti iesaiņot kastīti un uzsiet klasisko dāvanu banti.

Beigās padalīšos arī ar idejām, kā dāvanu iepakojumu izvēlēties no jau mājās esošiem materiāliem, kas gan ietaupīs līdzekļus, gan ļaus Tev izmantot savus esošos resursus.

Kā iesaiņot kastīti papīrā?

Pirms saiņo, Tev var noderēt:

  • Cik lielam jābūt papīram, ar ko saiņo dāvanu?

Izvēlētā papīra izmēram jābūt tādam, lai, noliekot kastīti uz tā pa vidu, sānu malas nedaudz pāriet pāri pusei no kastītes sāniem (uz acumēru), un garums papīram ir tāds, ka var to aplikt visai kastītei apkārt.

  • Ko vērts sagatavot jau pirms saiņošanas?

Tev būs vajadzīgi nelieli skoča gabaliņi, tos vari nogriezt uzreiz. Mazai kastītei pietiks ar četriem. Ja redzi, ka Tev vajadzēs vēl, nogriez un uzliec uz viegli noņemamas virsmas rokas stiepiena attālumā.

Sagatavojušies esam, ķeramies pie saiņošanas!

1. Uzliec kastīti uz saiņojamā papīra tieši vidū.

2. Pieliec platāko saiņojamā papīra malu tieši pie platākās kastītes malas, tā, lai ir aptuveni 5mm līdz kastītes šķautnei. Piefiksē ar līmlenti.

3. Pārliec pāri otru malu. Ja griezuma mala nav taisna un vēlies nostrādātu izskatu, droši vari malu ielocīt uz iekšu.

4. Nogludini locījuma līniju un pielīmē papīru ar iepriekš sagatavoto skoča galabiņu.

5. Tagad ķeries pie sānu malām. Ieloki īsākās jeb vertikālās malas papīru iekšā un pieloki tieši gar kastītes malu. Tā, lai izveidojas divi nolocīti trijstūri.

6. Pirmo pie kastītes pieloki trijstūri no apakšējās kastītes malas (to, kur redzamas skoča salīmējuma vietas). Tad pieloki otru trijstūri pāri. Arī šeit, ja redzi, ka augšējais trijstūris izskatās nevienmērīgs, ieloki tā apakšējo malu uz iekšu nostrādāktākam izskatam.

7. Piefiksē ar līmlenti. Šajā attēlā (augšā) redzi tādas pašas līmlenti, kāds ir papīrs, taču alternatīva būsu abpusējā līmlente, ar kuru abus trijstūrus pielīmē iekšpusē, tā, ka no ārpuses nevar redzēt.

8. Atkārto to pašu ar otru sānu malu.

Gatavs!

Visu procesu vari noskatīties šeit arī video formātā.

Darīts, taču... izskatās diezgan vienkārši, vai ne?

Izrotāsim kastīti ar klasisko, skaisto dāvanu banti.


Kā ap kastīti apsiet klasisko banti

Šeit satagavošanās darbu nav, kā tikai - izvēlies lenti.

Ja neņem no lentes rullīša, bet izmanto, piemēram, lenti otrreiz, pārliecinies, ka lenti var aplikt kastītei 2x apkārt, un pāri paliek aptuveni 15-17 cm no abiem galiem.

Ar laiku jau varēsi saredzēt "uz aci" :)

Ķeramies klāt!

1. Paņem lenti. Ja Tev ir lente ar kreiso un labo pusi, jeb spīdīgo un nespīdīgo pusi, ņem ar spīdīgo pusi uz augšu, apmēram 15-17cm pāri kastītei.

2. Pieturi lenti tieši vidū, ej ar lenti apkārt taisnā līnijā. (Šajā piemērā veidoju pušķi pa vidu, taču to droši, skatoties pēc konkrētās kastes īpatnībām un arī gaumes, var siet sānos.)

3. Apejot ar lenti apkārt, to novieto esošās lentas sākuma galam labajā pusē.

4. Tad ar to lentes galu, ar kuru tikko apgāji apkārt kastītei, izveido līkumu uz kreiso pusi.