top of page
bodnica.jpg

Mazāk atkritumu

stāsti, pārdomas un idejas par dabai draudzīgu dzīvošanu

Sākums: Welcome
Sākums: Blog2

Idejas, kā atslēgties no ierīcēm vakaros un brīvdienās

Strādājot no mājām, pienāk brīži, kad gribas atslēgties no jebkāda mirdzoša ekrāna.

Viss, kas iepriekš mums kaut nedaudz ļāva atslēgties no datoriem un telefoniem - sapulces, lekcijas, semināri - tagad notiek tieši tur.

Lai arī ir patīkami sazināties ar draugiem, kolēģiem vismaz šādā veidā, ja citādāk nav iespējams, var pienākt brīdis, kad ekrānu jau ir par daudz, un gribas darīt tieši pretējo - neskatīties uz neko, kam ir pikseļi.

Vai Tev arī tā ir?

Tad piedāvāju pāris idejas, kā atslēgties no jebkādām ierīcēm vakaros un brīvdienās, lai uzkrātu enerģiju un efektīvāk spētu izmantot ierīces darba dienu slodzes apjomos.

1. Velc ārā galda spēles.

It īpaši tās, kuras nav spēlētas pavisam sen un ļaujies enerģiskam priekam. Šis ir īstais laiks, kad to darīt!

Ja galda spēļu mājās nav, tad man ir ideja, kura neprasa necik līdzekļu un ko vari spēlēt ar mājiniekiem kaut tūlīt.

2. Mēmais šovs.

Patīkams un klasisks veids, kā izsmieties kopā ar savējiem. Uz lapiņām sarakstāt vārdus vai vārdu savienojumus, kurus rādīt (varat to darīt visi vai arī tikai “vadītājs”), un tad pa vienam velkat ārā, pārējie min.

Kas šajā idejā ir īpaši patīkami - tā izkustina, tā saliedē un tā ļauj izpausties, dodot pozitīvas emocijas. Un to var darīt kaut vai visa vakara garumā!

3. Kārto un tīri!

Kārtošana ir process, kurš dabiski un regulāri vajadzīgs katrā mājā - agrāk vai vēlāk pat kārtīgākajā istabā sastājas putekļi.

Ne visiem patīk kārtot, taču tas ir lielisks veids, kā, monotoni darbojoties, ļaut prātam pārdomāt dienas vai nedēļas notikumus, un arī prātā visu “salikt pa plauktiņiem”.

Strādājot no mājām, tas var būt simbolisks rituāls, kas noslēdz dienu un ļauj atslēgties no ierīcēm. Atslēgšanās no ierīcēm, savukārt, palīdz miegam, jo ekrānu spilgtums vairs neaktivizē prātu.

Vai nav burvīgi 3 zaķi ar vienu šāvienu - spodrāka māja, sakārtotāks prāts un labāks miegs!

4. Tā(s) līdz galam neizlasītā(s) grāmatas.

Situācija. Tu nopērc vairākas grāmatas. Sāc lasīt vienu, tad aizraujies ar ideju par otru, un pievērsies tai, tad darbi pārņem ikdienu un beigās abas grāmatas tādas arī paliek - pus-izlasītas.

Atpazīsti situāciju? :)

Ja esi grāmatmīlis, Tev varētu būt sakrājies krietns pulciņš grāmatu, kuras “izlasīt pēc tam”.

Šis ir laiks, kad to darīt! Tikt ievilktam grāmatas sāstā ir pavisam aizraujošāk un prātu atslēdzošāk, nekā ierautam sociālo tīklu trikos un knifos.

Vai Tev tā neliekas? :)

5. Krāso, līmē, zīmē!

Parastākā papīra lapa ar kļūt par kartiņu, emociju piesātinātu zīmējumu, radošu izpausmi. Ļaujies tam priekam, kas rodas, vienkārši zīmējot. Pat, ja tie ir kvadrāti, kurus aizkrāso dažādās krāsās ar krītiņiem.

Nometies uz ceļiem uz grīdas vai paklāja, un, šūpojot kājas, ļauj vaļu savam radošumam. Tas var būt gan sirdi piepildošs, gan nomierinošs process. Ja patīk zīmējums, pielīmē pie sienas! Tas būs kā atgādinājums atrauties no ierīcēm arī turpmāk, un ļoti iespējams, izraisīs smaidu katru reizi, kā uz to paskatīsies.

6. Saraksti dāvanu sarakstu Ziemassvētkiem.

Lai izvairītos no pēdējā brīža stresa un arī tāpēc, ka šogad, iespējams, dāvanas jāsūta pa pastu un tas jādara laicīgi, ļauj sev ekskluzīvo iespēju apsēsties ar glītu papīra lapu vai savu ierasto kladi, pildspalvu un vienkārši sarakstīt idejas. Piefiksēt cilvēkus. Ja parādās iedvesma, protams, arī jau sākt veidot kādu dāvanu, piemēram, ja adi, zīmē vai veido ko citu ar rokām kā dāvanu.

Ja lasi šo blogu pēc Ziemassvētkiem - tā vietā, protams, vari rūpīgāk izplānot tuvinieku, draugu dzimšanas dienas dāvanas, vai vienkārši izdomāt, kā negaidīti kādu pārsteigt ar mazu, taču sirsnīgu žestu.

Protams, jāpiemin arī citas vērtīgas un vienkāršas idejas, kuras mums katram sev jāatgādina, jo tās zinām, taču dažreiz aizmirstam:

  • Kladē saraksti visu, par ko šodien iespējams būt priecīgam.

  • Atjauno dienasgrāmatas rakstīšanas ieradumu. Ļauj sev apstrādāt visu, kas notiek tavā dzīvē, no malas.

  • Ļauj sev vienkārši sēdēt un dzert tēju. Neko citu.

  • Pagatavo savu mīļāko rudens ēdienu.

  • Izej pastaigā vai aizbrauc pie dabas.

  • Spēlē mūzikas instrumentu, ja Tev tāds ir mājās.

  • Vingro! Dejo! Skrien!

  • Pārskati skapjus un izmet vai atdod lieko.

  • Vienkārši ej gulēt drusku ātrāk, nekā parasti. Dažreiz tas ir ļoti, ļoti nepieciešams :)

Kura no idejām Tev noderēja, šķita interesantākā? Dalies komentāros!


Seko "Bodnīcai" arī Facebook un Instagram, lai ikdienā saņemtu iedvesmu mūsdienu pilsētniekam pielāgotam Zero Waste dzīvesveidam.

93 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


Subscribe Form

Sākums: Subscribe
Sākums: Instagram
dose-juice-sTPy-oeA3h0-unsplash_edited.j
Sākums: Contact
bottom of page