top of page
bodnica.jpg

Mazāk atkritumu

stāsti, pārdomas un idejas par dabai draudzīgu dzīvošanu

Sākums: Welcome
Sākums: Blog2

Pārtikas atkritumi

Updated: Jan 26, 2020

Vai tu zināji, ka apmēram trešdaļa no visiem Latvijas atkritumiem ir pārtikas atkritumi? Un pusi no tiem veido mājsaimniecību pārtikas atkritumi? Iztēlojies savus pārtikas pirkumus un tagad kārtīgu sauju ieliec uzreiz mistkastē. Izklausās briesmīgi un nereāli. Kāpēc, lai mēs ko tādu darīt? Bet tā ir realitāte, ko parāda statistika. Mēs iepērkamies nepārdomāti un impulsīvi, un pārāk daudz, neizlietojam produktus, kurus esam iegādājušies. Tā ir mūsu līdzekļu izšķērdēšana. Bet tā ir arī liela dabas resursu izšķērdēšana, jo šis pirkumu apjoms dod signālu pārtikas ražotājiem, ka ir pieprasījums, kuru vajag apmierināt. Tiek patērēti dabas resursi, enerģijas resursi, lai mēs varētu nopirkt šis preces, kuras pēc pāris nedēļām aizmirsīsim un izmetīsim.


Samazinot savus pārtikas atkritumus, mēs speram milzīgu soli co2 izmešu samazināšanā, dabas resursu taupīšanā. Ko tu vari darīt jau tagad?


Paskaties, vai pārtikas produktiem tavā ledusskapī netuvojas derīguma termiņa beigas - izlieto pirmos ar vismazāko termiņu.


Gatavo ēdienu tik, cik apēdīsi. Šajā punktā man sanāk bieži kļūdīties, īpaši gatavojot jaunas receptes. Ja nu ir sanācis pagatavot pārāk daudz ēdiena, ieplāno rīt to iekļaut maltītēs.


Plāno savas nedēļas ēdienreizes, kādi produkti tev ir vajadzīgi un kas tev ir jau mājās.


Nepērc pārāk daudz un pārāk ilgam laikam. Produkti var tikt aizmirsti atvilktnē, piemēram liels daudzums rīsu, pupiņu, makaronu, un tajos var iemesties kaitēkļi.


Uzglabā produktus atbilstošos traukos, lai tie pēc iespējas ilgāk paliktu svaigi.


#mazākatkritumu #pārtikasatkritumi #zerowaste #dabaidraudzīgs #bodnīca

36 views0 comments

Recent Posts

See All

Subscribe Form

Sākums: Subscribe
Sākums: Instagram
dose-juice-sTPy-oeA3h0-unsplash_edited.j
Sākums: Contact
bottom of page