top of page
bodnica.jpg

Mazāk atkritumu

stāsti, pārdomas un idejas par dabai draudzīgu dzīvošanu

Sākums: Welcome
Sākums: Blog2

Attālinātais brančs: idejas receptēm, spēlēm, aplikācijām

Nekas mūs neapturēs satikties ar labiem draugiem, vai ne?


Tagad priekšā mums ir veselas četras brīvdienas, un praksē pārbaudīju, ka brančs ar draugiem var darboties arī attālināti. Gribēju iedvesmot šādai idejai arī Tevi :)


Kā tas darbojas:

Katrs no draugiem savās mājās uztaisa kādu interesantu, vēl nebijušu recepti (vai divas, trīs), un konkrēti norunātā stundā visi satiekas uz brokastošanu videozvanā.

Attālinātā branča laikā visi kopīgi mielojas ar savu šedevru un izrunājas pēc sirds patikas. Arī spēles ir labs veids, kā atslēgties no ikdienas un vienkārši labi pavadīt laiku.


Ja nu šķiet, ka nav ideju kādā no posmiem, esmu apkopojusi nodarīgu informāciju katram no attālinātā branča posmiem:

 • Ēdienu receptes no tā, kas, visticamāk, panikā bija iepirkts mājām :)

 • Aplikācijas, caur kurām viegli sazvanīties un

 • Idejas spēlēm, kuras var spēlēt arī videozvanu laikā.


3 receptes no mājās (visticamāk) esošiem produktiem


Sagatavoju vienu saldu recepti, auzu pārslu putru bez vārīšanas, ar čia sēklām, vienu sāļu, griķu pankūkas, un vienu - desertu Panna Cotta, zero waste tik mīļajās burciņās.


Griķu pankūkas gan ir vienīgā recepte, ko ir ērti taisīt pirms branča, taču tā varbūt ir labāk - lai branča rītā nav jānoņemas ar lielu taisīšanu :)


Auzu pārslu un čia sēklu putra


Sastāvdaļas vienai porcijai:

 • 3/4 glāzes ūdens vai augu piena (mandeļu piens ir laba kombinācija)

 • 1/3 glāzes auzu pārslu

 • 1 ēd.k. Čia sēklu

 • 2 tējk. medus

 • 1/4 tējk. vaniļas cukura

 • 2 ēd.k. žāvētu dzērveņu vai citu žāvētu ogu/augļu

 • 1 banāns, sagriezts šķēlītēs

 • 2 ēd.k. grauzdētu riekstu (arī šeit ieteiktu izmantot mandeles)


Kā pagatavot:

 1. Iepriekšējā vakarā pirms branča - skaistā burkā, kurā pasniegsi ēdienu, saber visas sastāvdaļas, izņemot banānu un grauzdētos riekstus.

 2. Kārtīgi un rūpīgi izmaisi, uzliec vāciņu un ieliec uz nakti gatavoties ledusskapī.

 3. Pirms pasniedz, izgrezno ar banānu šķēlītēm un riekstiem.Griķu pankūkas


Izcila recepte, ja no iepriekšējās dienas palikuši pāri griķi.


Sastāvdaļas:

 • Glāze vārītu griķu (vārot tie palielinās aptuveni divreiz, ja vāri griķus šai receptei atsevišķi, Tev vajadzēs izvārīt pusglāzi nevārītu griķu),

 • Pusglāze ūdens vai piena,

 • 4-6 ēd.k. miltu,

 • 1 ola,

 • Garšvielas un mīļākās sāļās piedevas pankūkām.


Pagatavošana.

 1. Samaisa kopā griķus ar olu viendabīgā masā.

 2. Pievieno ūdeni vai pienu, vēlreiz izmaisa.

 3. Pievieno miltus, sāli un izmaisa, lai nav kunkuļu. Sāc ar četrām ēdamkarotēm miltu un, ja ir par šķidru biezo pankūku mīklai (krēma biezumā), pievieno papildus.

 4. Uzsilda pannu, uzlej nedaudz eļļas, uzliek aptuveni vienu nepilnu ēdamkaroti un izlīdzina, lai izveidojas bieza pankūka aptuveni krūzes apļa lielumā.

 5. Saliek vēl 3-4, kamēr pilna panna.

 6. Cep no abām pusēm, kamēr zeltaini brūnas.


Idejas piedevām:

 • pāri pārkaisīts un izkausēts siers;

 • biezpiens ar redīsiem un lociņiem,

 • krējums.Panna Cotta


Sastāvdaļas:


 • 60 ml auksta ūdens vai piena

 • 7 g želatīna

 • 480 ml saldā krējuma

 • 50 g cukura

 • Izcili vēl pievienot vaniļas ekstraktu, 1 tējk., vai pusi vaniļas pāksts.


Kā pagatavot:

 1. Aukstā ūdenī vai pienā izšķīdina želatīnu. Ja tas nekad nav darīts - ielej šķidrumu bļodā un uzmanīgi izkaisi želatīnu pāri plānā, vienmērīgā kārtiņā. Ļauj, lai tas ievelkas 5-10minūtes.

 2. Katliņā ielej saldo krējumu, cukuru, pieliec vaniļas ekstraktu vai no vaniļas pāksts ar nazi noņem sēklas un ieliec, kopā ar visu pāksti. Lēnām maisot, uzsilti, kamēr cukurs izkūst krējumā. Noņem no plīts katliņu, iemaisi želatīnu un kārtīgi izmaisi, kamēr masa iegūst krēma konsistenci. Ja nu gadījumā želatīns vēl kārtīgi nav izkusis, uzliec katliņu atpakaļ sildīties uz mazas uguns, un nepārtraukti maisi, kamēr želatīns izkūst. Masa nedrīkst vārīties.

 3. Salej krēmu 4 burciņās. Ļauj atdzist līdz istabas temperatūrai, tad saliek ledusskapī vismaz uz 2-4 stundām. Ērtāk ir astāt uz nakti.

 4. Pasniedz, izrotātu ar augļiem un ogām.Lai labi garšo!


Aplikācijas, ar kuru palīdzību sazvanīties


Iespēju, kā sazvanīties ar videozvanu, ir ļoti daudz! Zemāk populārākās aplikācijas, kādas šobrīd izmanto cilvēki visā pasaulē, lai sazvanītos.


 • Whatsapp - klasika, un ērti sazvanīties grupās, pievienoties jebkurā brīdī. Vienīgais mīnuss - sazvanīties var tikai caur telefonu.

 • Messenger - Sazvanīties var gan caur datoru, gan telefonu, taču ir bijušas reizes, kad tas kļūst problemātiski. Piemēram, kad vieni pieslēdzas ar vienu ierīci, otri ar otru, trešais vairs nevar saslēgties ar savu mobilo. (vai Tev arī tā ir bijis?)

 • Skype - klasika, šobrīd gan pieejama tikai ar Microsoft kontu.

 • Houseparty - aplikācija, kurā ērti sazināties lielākām draugu grupām gan datorā, gan no telefona. Visi redz tos, kas ir pievienojušies draugu vai ģimenes bariņa “mājā” un var brīvi pievienoties jebkurai sarunai. Aplikācijā var spēlēt arī dažādas spēles.

 • Zoom - var pievienoties no telefona un datora, taču no telefona ir nedaudz neērtāk (nevar redzēt visus vienlaicīgi). Bezmaksas gan var sazvanīties tikai 45 minūtes, ja sazvanīšanās “vadītājs” zvana no bezmaksas konta. Taču Zoom ir interaktīva platforma, kur var sadalīties pa istabām, ja nu tas ir nepieciešams.3 idejas spēlēm attālinātajā brančāSarunas ir aizraujošas, un prasās tās papildināt ar vēl aizraujošākām spēlēm, lai pavisam atslēgtos?

Pāris idejas, ar ko sākt.


Mēmais šovs.

Vecā labā klasika.

Viena komanda nosūta otrai čatā vārdu, kas jārāda (ja iespējams, rādītājam to nosūta personiski).

Tad tas, kurš rāda, vai nu atkāpjas no ekrāna, lai var izpausties ar visu ķermeni, vai arī paliek turpat, ja minētājs min caur internetu.

Uzvar komanda, kura savāc vislielāko uzminēto vārdu skaitu. Ilgums - cik vien ir enerģija un patika.


Pilsētas uz 1 burta.

Piedalās visi vienlaicīgi.

Viens skaita pie sevis alfabētu, un jebkurš pasaka “STOP”.

Tad skaitītājs pasaka, pie kura burta apstājies. Visiem pēc kārtas jāsauc pilsēta, kas sākas uz šī burta.

Nedrīkst atkārtoties viena un tā pati pilsēta. Ja kāds nevar izdomāt - izkrīt no spēles. Uzvar tas, kurš pēdējais paliek spēlē.

Šo var spēlēt arī ar valstīm, cilvēku vārdiem, īpašības vārdiem, vēsturiskām personām vai filmu varoņiem - jebkādu kategoriju, kas visiem šķiet aizraujoša.


Kartupelis!

Ja sazvanāties divatā vai pa diviem pāriem - vai nav izcila spēle, kur izmantot gan zīmēšanu uz papīra, gan online vidi! Šo spēli sauc arī par kuģīšiem.

Uzzīmē kvadrātu, kurā ir 10x10 rūtiņas. Uz gareniskās malas uzraksti KARTUPELIS, katrā rūtiņā viens burts; uz stateniskās malas sanumurē rūtiņas no 1-10.

Uzzīmē figūras (kuģus) tā, lai tās nekur nesaskartos ar sāniem. 5 figūrām jābūt vienkārši kvadrātam pa vienu rūtiņu, 4 figūrām - divu rūtiņu savienojumsm, 3 figūrām - trīs rūtiņu lielumā, 2 figūrām četru, un 1 figūrai - piecu rūtiņu apjomā.

Tad pēc kārtas katra komanda (vai spēlētājs, ja spēlējat divatā) sauc burta un cipara kombināciju, cenšoties atrast visus kuģus. Ja laukums tukšs, saka “Tukšs” un savu gājienu dara nākošais spēlētājs.

Ja laukumā ir figūra, saka “Trāpīts”, un minētājam ļauts turpināt minēšanu. Ja figūra visa atminēta, saka “Grimst”.

Uzvar tas, kurš pirmais atrod visas figūras jeb nogremdē visus kuģīšus.

Kartupelis ir vienkārša spēle, kas aizrauj uzreiz.


Lūk.


Ja patika idejas - pievienojies Bodnīcas Facebook un Instagram saimei! Drīzumā gaidāmi patīkami jaunumi, kad, iespējams, tiksimies jau klātienē! :)


71 views0 comments

Recent Posts

See All

Yorumlar


Subscribe Form

Sākums: Subscribe
Sākums: Instagram
dose-juice-sTPy-oeA3h0-unsplash_edited.j
Sākums: Contact
bottom of page