top of page
bodnica.jpg

Mazāk atkritumu

stāsti, pārdomas un idejas par dabai draudzīgu dzīvošanu

Sākums: Welcome
Sākums: Blog2

8 populāri aromāti labsajūtas veicināšanai un to nozīme

Aromāts ir fantastisks rīks dzīves kvalitātes uzlabošanai, ar kuru sev ļaut uzreiz iegrimt konkrētā sajūtā.

Piemeklējot situācijai un savai gaumei labāko aromātu, varam sevi gan enerģizēt, gan relaksēt, gan palīdzēt sev koncentrēties, attīrīt prātu no nesvarīgā.

Kā izmantot dažādus aromātus, lai sev palīdzētu atjaunoties un dot papildus spēku pēdējos aukstajos mēnešos?

Tas ir šī bloga temats.

Apskatīsim 8 populārus aromātus gan miera, gan enerģijas pastiprināšanai, kā arī idejas iedvesmai, kā šos aromātus izmantot foršos brīvdienu rituālos vai ikdienā.

Ar to pat varam sākt - ja nu meklē papildus iedvesmu :)

Kā izmantot aromātus labsajūtas veicināšanai?

  • Ikdienas ķermeņa kopšanas rituālos (duša, ķermeņa krēmi, roku krēmi) - šis veids neprasa daudz papildus darba, jo tas ir kas tāds, ko darām ikdienā, līdz ar to, tam pievienojot līdzekļus ar foršu aromātu, dodam sev papildus sajūtu devu.

  • Dabīgas sveces - to aromāts, ja izmanto dabiskas sastāvdaļas, ienes telpā vajadzīgo noskaņu, un papildina telpas vizuālo estētiku.

  • Ēterisko eļļu difūzijas telpā - tam var izmantot vai nu speciālus difūzerus, vai, piemēram, sajaukt eļļu ar ūdeni un iepildīt traukā ar uzgali un izsmidzināt kā dabīgu gaisa atsvaidzinātāju.

  • Aromātiskas vannas peldes - rituāls, kā parūpēties par sevi un atslēgties no ikdienasrūpēm, siltajā ūdenī palīdzot atslābināties darbos saspringušajiem muskuļiem. (Starp citu, līdz 16. februārim, Valentīndienai par godu ir foršs piedāvājums, skaties bloga beigās, ja sevi lutini ar vannas peldēm :))

8 populāri aromāti sevis palutināšanai un to nozīme

1. Kafija:

viens no zināmākajiem enerģizētājiem ar uzmundrinošu, dūmakainu, riekstainu vai augļainu smaržu (atšķirībā, kādu kafiju dzer).

Taču ne tikai pats dzēriens vai kafijas smarža spēj uzmundrināt!

Kafijā esošais kofeīns spēj enerģizēt arī, piemēram, caur ādu - es pati to esmu piedzīvojusi.

Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt, vai kafija iedarbojas enerģizējoši arī Tev - šajā bloga rakstā atradīsi recepti dabiskam skrubim ar kafijas biezumiem, ko vari pagatavot mājās. Kāpēc skrubis - biezumi papildus darbojas kā ādas attīrītājs, tāpēc kafijas aromātu kopā ar biezumiem izmantot skaistumkopšanā - tas var būt gan enerģizējoši prātam, gan attīroši ādai.

2. Citronzāle:

citronu un tējas aromātu apvienojums vienā augā. Svaigs aromāts ar pļavas un augu piesitienu.

Citronzāles aromātu no tās ēteriskajām eļļām izmanto sāpju mazināšanai, kā antioksidējošu, anfifungālu un antiseptisku aromātu. Latviskākā un vienkāršākā valodā sakot - tā aromātam piedēvē dziedējošas, attīrošas īpašības. Augu bieži vien izmanto dažādos gaisa atsvaidzinātājos un ķermeņa kopšanas līdzekļos, kā ziepēs vai vannas bumbās.

tīra, svaiga un nedaudz rūgta smarža.

Lai arī bieži šis citrusauglis asociējas ar svara regulēšanu, arī tā ēteriskās eļļas jau gadsimtiem izmanto, lai palīdzētu veselībai un labsajūtai.

Precīzāk sakot - kā dabisku omas uzlabotāju, salduma kāres mazinātāju, veselīgas imunitātes simulētāju un pat tīrības ieviesēju - eļļas izmanto, piemēram, virsmu tīrāmo līdzekļu pagatavošanā. Greipfrūta smarža raisa tīrības sajūtu arī prātā, uzlabojot omu un palīdzot regulēt stresu.

4. Lavanda:

šķiet, nav nekā jauna, ko varētu pavēstīt par šo brīnumaini iedarbīgo, nedaudz aso un piesātināto aromātu. Tas ir viens no populārākajiem aromātiem, kas asociējas ar vārdu “miers”. Lavandas ēteriskajām eļļām jau no seno romiešu laikiem piedēvē nomierinošu, relaksējošu efektu.

Lavandas ēteriskajai eļļai ir antimikrobu un antioksidējošas īpašības, un tā palīdz uzlabot omu un nomierināties pēc stresa pilnas dienas. "Bodnīcas" klienti jau iecienījuši Franču ziepes ar lavandas smaržu vai eļļas ziepes no Estere.

5.Sandalkoks:

atpazīstams pēc savas saldās, koksnainās smaržas.

Sandalkoks labi iet kopā ar citiem aromātiem, tāpēc diezgan regulāri to var sastapt dažādu aromātu buķetē gan eļļu maisījumos, gan smaržās vai kosmētikas produktos.

Tā dabīgās ēteriskās eļļas ir uzskatītas par vienām no dārgākajām pasaulē, jo, lai tiktu pie kvalitatīvas sandalkoka ēteriskās eļļas, jāizmanto 40-80 gadu augušu koku saknes.

Sandalkokam piedēvā nomierinošas, koncentrēšanos uzlabojošas un pat afrodiziaka īpašības.

Ēteriskās eļļas palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem un ir dabisks pietūkuma samazinātājs.

Produktus ar sandalkoka smaržu meklē šeit.

6. Kakao jeb šokolāde:

piesātināts, dziļš, bagātīgs aromāts.

Ne par velti šokolāde ir Valentīndienas dāvanu augšgalā - kakao smarža pacilā omu un pastiprina jutekliskumu. Kakao palīdz asins cirkulācijai, un dažos gadījumos arī mazina kāri pēc saldumiem.

Kakao aromāts visbiežāk asociējas ar siltumu, tāpēc šo aromātu var izmantot, piemēram, tvaika veidā, vannās.

7. Eikalipts:

atsvaidzinošais, vēsais aromāts, kas asociējas ar pretklepus līdzekļiem, zobu pastām vai košļājamo gumiju.

Ne par velti - jau tradicionāli eikalipta eļļu gadsimtiem izmanto elpceļu veselībai, jo eļļas īpašības ļauj cīnīties ar baktērijām, vīrusiem un sēnītēm.

Eikaliptam piedēvē arī sāpju mazinošas, antioksidējošas īpašības.

Tāpēc dabiskā ceļā šo aromātu var izmantot, lai vairotu tīrības sajūtu, uzmundrinātu prātu un ļautu tam darboties skaidrāk.

8. Roze:

viens no romantiskākajiem aromātiem.

Klasisks, laiku izturējis, maigs un pavisam drusciņ pikants ziedu aromāts sevi pierādījis kā vērtīgu gan ķermeņa, gan prāta lutināšanai.

Tā ēteriskās eļļas pašas par sevi var kalpot kā smaržas, kā arī palīdzēt ādas veselīabas uzlabošanā, pietūkuma samazināšanā.

Rožu ēteriskās eļļas palīdz cītīties ar brīvajiem radikāļiem, samazina trauksmi un dažos avotos minētas arī kā dabisks libido pastiprinātājs.


Lai izdodas atrast sev piemērotāko aromātu un izmantot to kā papildus atbalstu labsajūtai!

-------

Valentīndienas noskaņās gribējām Jūs iepriecināt ar foršu piedāvājumu. Pērkot jebkuras 4 vannas bumbas, maksā par 3. Iepērkoties mūsu internetveikalā, izmanto kupona kodu "MansValentins", lai saņemtu atlaidi.

Piedāvājums spēkā līdz 16. februārim.

P.S. Ja iedvesmojies sevi palutināt ar kādu no blogā minētajiem aromātiem, ērtāk būs tos atrast zemāk:

Vannas bumba Šokolāde

Vannas bumba Eikalipts

Vannas bumba Roze


112 views0 comments

Comentarios


Subscribe Form

Sākums: Subscribe
Sākums: Instagram
dose-juice-sTPy-oeA3h0-unsplash_edited.j
Sākums: Contact
bottom of page